Chyby

Autor: Rebeka Pázmányová | 21.8.2012 o 23:56 | (upravené 23.8.2012 o 0:56) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  39x

My ľudia sme skutočne nepoučiteľný. Chyby , všetci ich robíme. No často krát i napriek tomu že nás ostatný na to vopred upozornia nemyslíme na následky...

Mám chuť ujsť zo svojho života. Nie umrieť , to určite nie ! Len priviesť zmenu . Vstať ráno s pocitom že som nový človek bez všetkých tých chyb ktoré som urobila. Bez všetkých omylov , a vecí ktorými som sklamala svojich najbližších a aj samu seba . Proste začať od znova.  Alebo len všetkým povedať : dnes je nový deň tak ma nesúďte podľa včerajška.

No to sa nedá . Za noc problémy neprejdú ako by sme častokrát dúfali . Každý sme si zodpovedný za svoje činy . Čo sme si navarili to si aj zjeme . Pred problémami a následkami chýb sa ujsť nedá. Musíme ich prijať so vztýčenou hlavou a nájsť riešenie. Nie, nieje to ľahká výzva. A ani nikdy nebude. Život je najťažšia škola. Všetci ľudia sme jeho učňami , a naučíme sa jedine ak to prežijeme . Schybíme , zamyslíme sa nad sebou a prímeme zmenu.
Koniec koncov , všetko zlé je predsa len na niečo dobré . I keď si to uvedomíme niekde inde a oveľa dalej, niektorý možno vôbec lebo sú zaslepený sami sebou. No na takéto veci sa treba pozerať s nadhľadom. Ako na situáciu nielen na mňa v nej . Možno že to čo je pre mňa v tejto chvíli zlé ( I keď sa podľa mna nedá povedať že je niečo vyslovene zlé alebo dobré ) pre niekoho je to až úplná výhra. Napríklad , vypadne vám na ulici z vrecka 5 euro. Ste sami na seba nahnevaný že ste boli taký nemotorný a lenivý si ich dať do peňaženky , možno si odopriete čosi čo ste si práve chceli kúpiť , no nijako viac vám o neublíži. Žobrák ktorý sa tadiaľ prechádza pár minút po vás ich nájde. Už pár dní sa poriadne nenajedol a tak veľmi sa poteší že si ihneď ide niečo kúpiť. 
A teraz sa na tú situáciu pozrite. Bola dobrá alebo zlá ? Vidíte ? Nejde to . Všetko v sebe ukrýva obe strany . Treba zmeniť len uhol pohľadu. A keď sa to jednoducho nedá lebo druhú stranu nepoznáme ? Tak si len povedzme , že tam niekde , sa niečo deje, možno v budúcnosti , si uvedomíme že presne takto to malo byť. 
Učme sa z chýb , nech ich už neopakujeme.  Buďme úprimný ! Priznajme sa ako často niesme, a čo je najhoršie , tak ani sami k sebe. Presviedčame sa o opaku aj keď vieme ako to v skutočnosti je . No bojíme sa to prijať. Či už kôli následkom alebo sklamaniu , je toho mnoho. No neutekajme. Riešme ! Sami pred sebou sa ajtak nikdy neskryjeme a nájde nás to možno v najhoršej chvíli , keď už bude neskoro priznať si pravdu a bude nás to zožierať omnoho dlhšie ako než by sme to urobili hneď. A tak žime chvíľou prítomnou a nie tou ktorá ,, príde neskôr" !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?